Ahojky, dnes jsem tu s článkem za sedmý měsíc těhotenství. Začátek sedmého měsíce nebyl zrovna příjemný. Jelikož si naše princezna zrovna budovala imunitu, tak ji kradla mně a já díky tomu byla nachlazená. Prvních pár dní jsem byla dokonce bez hlasu a tak mi byla doporučena homeopatika, která nejspíš zabrala. Poté ovšem přišel dávivý kašel, který se nelíbil mně ale ani naší princezně. Na ten jsem používala jitrocelový sirup, který mě pomohl zbavit se ho aspoň na chvíli.

Jako další, co mě trápilo v sedmém měsíci bylo pálení žáhy a silné křeče do zad v oblasti žeber. Co nesmím zapomenout zmínit je strach z porodu. Čím více se porod blíží, tím větší strach je. Strach z neznáma. Strach z toho, abych vše zvládla a byly jsme obě zdravé a samozřejmě strach z bolesti.

Na druhou stranu byl sedmý měsíc krásný a to díky 3D ultrazvuku, kde nám potvrdili holčičku a kde jsme mohli naši princeznu vidět. Je to krásný pocit, když vidíte své dítě na obrazovce, jak hýbe pusinkou, mrká nebo jak se šimrá na čele svoji nožičkou přesně tak, jako to dělala naše princezna. Když jsem viděla budoucí podobu naší princezny, měla jsem slzy v očích. Je to nepopsatelný, krásný pocit. Slyšeli jsme tlukot srdíčka a odnesli jsme si naši princeznu na fotkách a na videu. I přesto, že 3D ultrazvuk není povinný a stál nás 1200,- nelituji toho a všem ho vřele doporučuji.

V sedmém měsíci přišlo i větší těšení. Začala jsem dávat do kupy výbavičku. Prala jsem, žehlila a sepisovala věci, které nám do výbavičky ještě chybí.

Na závěr bych napsala jen to, že i když je těhotenství těžké, únavné, stresující, tak i přesto je krásné, jedinečné a nezapomenutelné. Mějte se krásně Š.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.