Ahoj, zdravím tě po delší době jsem tu opět s dalším příspěvkem. Už dlouho mám v hlavě plno zážitků, o které se s tebou chci podělit. Musíme to spolu vzít hezky postupně, tam kde jsme přestali, tam musíme také navázat. Na začátku léta jsme cestovali po jižní Moravě, kde jsme objevili nové místo kam se podívat. Nově otevřený Archeo park na nás koukal z různých billboardů a tak jsme si to nemohli nechat ujít.
Už při příjezdu na parkoviště se to zdálo velmi zajímavé. Jakési nepravidelné tvary trčeli ze země, tak jsem popadla foťák a utíkala ke vchodu. U velkých dřevěných dveří s kovovými detaily jsem čekala na mého muže (ano, mu strašně všechno trvá). Když už se ke mně blížil, nadechla jsem se a s myšlenkou co na mě asi vevnitř čeká, jsem vstoupila do místnosti. Nalevo seděl za pultem muž, který vybíral vstupné. Dospělé vstupné nás stálo 90kč na osobu. Což je celkem v pohodě, ale 50kč za fotoaparát se mi zdálo poněkud předražené. I přesto jsme zaplatili, abychom měli nějaké vzpomínky.
 
 
 
 Všude bylo přítmí, jen vystavené ostatky byly nasvícené. Objevili jsme tam různé postavičky, které znázorňovali zvěř, ženu Venuši z různých okolí. Zbraně a symboly lovců mamutů. Vše bylo na podstavcích zakryté sklem. I přes to že se sklo lesklo, jsem udělala pár fotek a videí. Nejvíce mě zaujaly ostatky tří lidí v zemi, které byli krásně nasvícené a o kterých jsme se více dozvěděli v dokumentu.
 
 
 
 
 
 
Po shlédnutí celé expozice, jsme zavítali do posledního koutu, kde se promítal dokument jak to vše vzniklo. Tento dokument mě velice zaujal. Popravdě víc než celá expozice. Muzeum Archeo park určitě doporučuji lidem, kteří se o to zajímají. Já od toho nejspíš očekávala víc. Nedýchala tam na mě žádná atmosféra. Což mě velice mrzelo.
 
Zde se můžeš podívat na malý video sestřih.
 
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.