Poslední dobou na mě na facebooku vyskakovali odkazy na weby různých blogerů, kteří se zapojili do blogerské výzvy. Když jsem si jednotlivé weby večer v posteli pročítala, tak jsem si na jednotlivé otázky odpovídala a řekla si, že by nebylo špatné se do blogerské výzvy také zapojit a o moje odpovědi se s vámi podělit. Tak jdeme na to.

• Jak jsem začala psát blog?

V roce 2015 jsem začala sledovat naši „youtubovou scénu“ a tím se dostala i k různým blogům. Bavilo mě nahlížet do téměř každodenního života lidí, kteří bydlí daleko a které vlastně ani neznám. Díky blogům jsem vyzkoušela některé chutné recepty, nebo jsme spolu s přítelem navštívili některá místa, které by nás ani ve snu nenapadla. Na začátku roku 2016 jsem si řekla, že by to bavilo i mě. Psát o cestování, výletech a nebo si jen tak sednou a psát tak nějak o ničem. Postupem času jsem zjistila, že chci z mého blogu vlastně takový deníček, kde bude všechno. Kde si každý může najít to své, co ho baví číst.

• Proč píšu?

Na to je odpověď velmi jednoduchá a to proto, že mě to neskutečně baví. Je to něco co mě naplňuje, kde uniknu před realitou, zabořím se do postele, vezmu si notebook a píšu.

• Kdo je můj oblíbený autor? Jaká je moje oblíbená kniha?

Na to je odpověď naopak neskutečně těžká a to proto, že jsem nikdy moc nečetla. Kamarádka s knížkou jsem asi poslední rok a za tu dobu jsem si žádného autora až tak neoblíbila. Mezi moje neoblíbenější knížky bych zařadila Továrnu na sny od Anie Songe. Dále P.S. Aňa Geislerová a Myšlenky srdce od Louse L. Hayová.

• O čem píšu?

Píšu převážně o výletech po České Republice. Když něco dobrého a rychlého ukuchtím, postnu na blog i můj recept. Určitě se na mém blogu najde i kosmetika, protože jsem žena a tak péče o sebe a zkrášlování nesmí chybět. V poslední době také přidávám hodně článků do rubriky ze života. Je to pro mě něco nového, co mě baví a můžu tak vydávat články častěji, takže by se dalo říct, že můj blog je takový deníček o všem.

• Jak dlouho mi trvá napsat jeden článek?

Řekla bych, že moc dlouho ne. Napsání článku je pro mě záležitost na hodinu až dvě. Více času mi zabere celková příprava. Focení a následné úpravy jsou někdy i delší.

• Už jsem někdy měla spisovatelský blog?

Určitě ano. Jestli se ovšem dal zařadit do spisovatelského, tak to nevím. Vím, že to byl blog o čarovaní a magii. Mělo to působit jako hra na magickou školu. Ha Ha Ha

• Jaká je moje oblíbená citace?

„Ať děláte cokoliv, nevzdávejte to, jednou to vyjít prostě musí!“

• Ví moje rodina / přátelé, že píšu?

Ano, jsou to moji první a věrní čtenáři.

• Označuji se ráda za blogerku?

Ne! Myslím si, že nejsem ještě tak daleko, abych se mohla považovat za blogera. Zatím jsem člověk, co má svůj blog, nikoli blogerka.

• Zkoušela jsem někdy psát knihu?

Ne, ale ta myšlenka ji napsat mě už napadla.

• Jaká je největší výzva, s kterou se setkávám jako bloger?

Řekla bych, že mít hodně spokojených čtenářů a dostat tak můj blog na vyšší level.

• Jaké jsou ideální podmínky pro psaní?

Když jsem sama doma a všude je klid. Nic mě neruší a já se mohu plně soustředit na to, co chci napsat.

• Co mi blogování dalo / vzalo?

Dalo mi hodně. Mám větší odvahu, tvořivost a schopnost se lépe vyjadřovat. Dříve jsem byla schopná si na papírek sepsat, co budu říkat babičce do telefonu, když jsem spolu hovořily. A co mi vzalo? Zatím asi nic.

• Moje oblíbené blogy?

Anie Songe – protože díky ní je můj životní sen procestovat ostrov Bali.

Kate Rezková – protože je mojí motivací.

Weefs world – protože míň věcí a víc zážitků. Tu ženskou miluju!!

Infinity love – protože její články mě vždy zaskočí.

Jafinotka – protože je to moje kamarádka, která má neskutečnou sílu v psaní, ale musíme ji k tomu více dokopat.

Ráda bych na konci toho článku vyzvala ty blogery a blogerky, kteří této výzvě ještě nepodlehli, aby se zapojili. A ostatním, aby mi do komentářů napsali, co si o tom myslí a pokud mají nějakou otázku, tak šup sem s ní. Budu se těšit. Tak zase příště ahoj Š.

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.