Ahojky, přišlo mi pár dotazů, jak a čím si barvím vlasy. Rozhodla jsem se, že se o to s vámi podělím. Není to žádná věda ale musím říct, že než jsem se k tomu dopracovala, hodně jsem si o tom četla. Moje barvení vlasů je už nějakou dobu na přírodní bázi. Vlasy si barvím Hennou a Indigem, což je přírodní prášek získaný z vysušených a rozdrcených rostlin. Jsou to čistě přírodní látky, které obarví vlasy. Henna do měděných odstínu a indigo spíše do černa. Já tyto dva prášky míchám do sebe a tím vytvářím svůj odstín. Kromě toho lístky a semínka rostlin, z kterých se prášek vyrábí, mají i ozdravné účinky. Zanechávají vlasy lesklé, hebké a chrání vlasy před lupy a jinými kožními chorobami.

A jak si teda vlasy barvím? Musím uznat, že je to složitější než klasické chemické barvení. Zabere to více času, jak na přípravě, tak i na působení ale věřte, že výsledek za to vážně stojí.

K přípravě běžně potřebuji misku, lžíci, štěteček na nanášení, gumové rukavice, půllitrový hrnek, kuchyňský teploměr, potravinářskou folii, zimní čepici, kávu nebo černý čaj a Hennu s Indigem.

Do misky si dám 100g Indiga a 50g Henny. Poté do půllitrového hrnku uvařím silnou kávu, kterou nechám vychladnout na 65°C a naleju ji do misky s práškem. Utvoří se tak teplé bahno, které nanáším na vlasy jako normální barvu. Po nanesení zabalím do potravinářské folie a nasadím si zimní čepici, aby byli vlasy v teple. Pak už nechám jen působit. Čím déle, tím lépe. Obvykle to nechávám tak 4 hodiny. Někdo si nechává Hennu na hlavě i přes noc. Já bohužel ne, protože se ve spaní strašně převaluji.

Vlasy po obarvení nepotřebují žádnou speciální péči. Je doporučeno používat šampóny bez parabenů a silikonů. Já používám i běžné šampóny a nikdy jsem nepocítila žádný rozdíl.

A kde si vlastně Hennu a Ïndigo kupuji? Na stránce www.hennanavlasy.cz

Máte-li jakýkoli dotaz, v komentářích ráda odpovím. Mějte se krásně Š.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.