Jelikož se to už pomaličku blíží, je čas si zabalit tašku do porodnice. V porodnici, kde jsem se rozhodla rodit toho moc nenabízí a tak beru skoro všechno, co budeme potřebovat. Začneme tedy věcmi na sál. Na co určitě nesmím zapomenout a co si musím napsat na papír, který položím na nachystanou tašku je mobilpeněženka s penězi, občanský průkaz, kartička zdravotní pojišťovny a těhotenská průkazka. Dále všechny důležité papíry. Například prohlášení o jméně, rodné listy apod.. Nesmím zapomenout ani propisku, kdyby náhodou bylo potřeba něco vyplnit. Dále určitě boty do sprchy, ručník a košile. Doporučen mi byl jelení lůj, hroznový cukr a balená voda. Na co nesmím zapomenout je gumička do vlasů!! Pro tatínka přezůvky, jídlo, pití a foťák, aby mohl naše miminko hned po porodu vyfotit.

Na šestinedělí už je toho krapet víc. Hygiena je trošku soukromé téma, ale napíšu to jsem. Určitě musím v tašce mít poporodní vložky, jednorázové kalhotky, jednorázové ručníky, jeden velký a dva malé bavlněné ručníky, toaletní papír, vše potřebné k ústní hygieně, sprchový gel a intimní gel. Šampon si beru jen suchý od Batiste (jediný osvědčený, který pomůže i když je velká krize). Jelikož mám dlouhé vlasy a fén se mně nechce tahat, měla bych vlasy mokré asi 2 dny, takže jako záchrana před mastnotou je suchý šampon. Dále vložky do kojící podprsenky, kojící podprsenku, kojící noční košili, teplé ponožky, župan, nabíječku na telefon, sluchátka a nějaké dobroty na jídlo. Pro miminko vlhčené ubrousky, jednorázové přebalovací podložky, jednorázové plenky (mám od značky happy velikost 1 s výkrojem na pupík), líh na pupík a krém na zadeček, kdyby byl potřeba.

Co doveze tatínek, až si pro nás pojede. Určitě autosedačku, bez které nás z porodnice nepustí. Pak fusak do autosedačky, kombinézu, bodyčko s dlouhým rukávem, polo-dupačky, kabátek, bavlněnou čepičku, zimní čepičku a rukavičky. Dál v tašce bude i nějaké oblečení pro mě.

Čas se nám krátí. Už brzo přijde ten velký den z kterého mám hrozný strach, ale zároveň se na něj strašně těším. Mějte se krásně ahoj Š.

5 Comments

  1. Tak to hodně doufej, že to tatínek přiveze… Naše první dítě jelo domů nahatý, protože to tatínek nepřivezl…

  2. Ahoj Šárko,
    jako zasloužílá matka dvou dětí bych ti doporučila ještě dvě věci, který by sis do porodnice měla vzít. Pro mě totiž po porodu byly nutnost. Jednak kojící kloboučky – dají se koupit normálně v lékárně. Nikdy totiž dopředu nevíš, jestli nemáš náhodou moc krátký bradavky na kojení. Já měla – i když jsem to až do kojení netušila, přišly mi naprosto normální.:) Časem se trochu vytáhnou, ale ze začátku jsem kojila s nima. A potom – půjč si od někoho dětský nafukovací kruh. Nikdy nevíš, jak moc budeš po porodu „tam dole“ potrhaná, zašitá. Opět – byla jsem a sezení po porodu bylo pro mě dost bolestivý, zvlášť při kojení, kdy potřebuješ obě ruce a nemůžeš se podepřít. Proto dětský nafukovací kruh by pro mě naprostá nezbytnost, seděla jsem na něm celý šestinedělí než se to tam dole zahojilo. Nosila jsem si ho do auta, na návštěvy. Je to fakt vtipný dneska, když na to vzpomínám, ale pomohlo to. Prosím, neber můj text jako poučování, ale jako radu od někoho, kdo už to má dvakrát za sebou. Přeju ti co nejmíň bolestný porod a krásný miminko! Určitě budeš skvělá máma. 🙂

    1. Děkuji.. kloboučky na bradavky mám v plánu koupit v lékarně až dle potřeby.. a kruh? No doufám ze ho nebudu potřebovat ? budu trénovat s aniballem, tak doufám ze to k něčemu bude ?

  3. Náhodou jsem ráda, že jsi nám tu napsala i ty intimnější věci. Pro mě jako mladou holku bez dětí je to zajímavé a ani jsem netušila, co se sebou do porodnice musí brát 🙂

    WantBeFitM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.