Ahoj ahoj ahoj! Mám tu pro vás další tip na výlet s kočárkem. Nedaleko našeho bydliště v obci Jedovnice (fajn Jedovnice jsou městys), se nachází krásný rybník Olšovec a kolem něj vede pěkná asfaltka. Ideální místo pro kolečkové brusle a kočárky.

Kolem rybníka jsou asi čtyři hospůdky s pěkným posezením, kde si můžete dát studený pivo, limču nebo něco dobrého na zub. U rybníka je i kemp, kde se můžete ubytovat v chatce, karavanu, bungalovu nebo třeba jen ve stanu.

Každoročně se tu koná hodně akcí. Takové ty nejvyhlášenější jsou dračí lodě, motorové čluny, srazy vozidel, festivaly a nejoblíbenější výlov rybníka, který se koná každý rok na podzim. My sem ovšem jezdíme i mimo vyhlášené akce a to na procházky s kočárkem nebo si zajezdit na kolečkových bruslích.

Procházka okolo rybníka zabere cca 1,5 hodiny a je dlouhá 6 kilometrů, takže nic náročného. Po cestě je hodně laviček, kde si můžete odpočinout a kochat se přírodou. Většina lidí, ale posedává na travnatých plochách okolo celého rybníku.

Mějte se krásně a užívejte sluníčka Š.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.