V únoru letošního roku jsme se s přítelem vydali na výlet do Liberce. Jelikož to byla docela „fofr“ akce, málem jsme nesehnali ubytování. V ten stejný víkend se totiž běžela Jizerská 50. A tak bylo všechno možné ubytování už obsazené. 
Jako každá naše dovolená či výlet nevyjde nikdy podle plánů ani tento výlet nevyšel. Byli jsme s přítelem domluveni, že vyrazíme brzo ráno,  jelikož cesta do Liberce nám trvá skoro 4 hodiny jízdy. Nečekaně jsme vyjeli asi o 1,5 hodiny později, takže do Liberce jsme dorazili kolem 11 hodiny dopoledne. Po cestě jsme si udělali přestávku v Hořicích. No museli jsme se stavit pro pravé hořické trubičky.
 
 Po příjezdu do Liberce jsme navštívili Centrum Babylon, kde jsme omrkli co a jak a následně jsme navštívili zábavní park iQlandia, který je přes ulici. Vstupné stálo 250,- pro jednoho dospělého. 
 
V podzemní se nacházela expozice Geolab a dočasná výstava naší starší doby,  kde mě velice zaujaly staré fotoaparáty, gramofony a ceny potravin. V přízemí byl vodní svět. Všechny děti si tam moc vyhrály. V prvním patře se nacházely expozice živly, planeta ze všech pohledů a vše o aktuálních objevech. V dalším patře se nacházela expozice člověk, smysly a talent, kde jsme s přítelem strávili nejvíce času. Plnily se tam otázky pomocí různých her pro různé věkové kategorie. A kde jsme se dozvěděli i mnoho zajímavých věcí. Když jsme vycházeli do následujícího patra, už jsme byli docela unavení a tak jsme to jen tak proběhli. Nacházely se tam expozice jako věda v domě, hlavolamy, kosmo a planetárium. Celkově nás iQlandia mile překvapila. Věřím tomu, že mít čas jen na tohle, strávíme tu klidně celý den. Času jsme ale měli málo, přestože jsme v iQlandii strávili skoro 4 hodiny. Museli jsme utíkat, abychom se stihli ubytovat.
 
 
 
 
 
 
 
 Ubytovaní jsme byli kousek od centra v hotelu Valdštejn, který měl jako jediný volný pokoj. Přivítal nás milý personál. Pokoje byly čisté a pěkně upravené. Jediné co bych hotelu vytkla je, že mu chyběl výtah. Nedokážu si totiž představit, že bych měla v hotelu zůstat na více nocí a tahat nějaký obří kufr do schodů. Například do třetího patra, kde jsme měli pokoj my. 
 
 
Na hodinku jsme se natáhli, aby jsme nabrali sílu na naše další plány a cíle. Cílem tohoto dne bylo opět centrum Babylon. Šli jsme totiž navštívit aquapark. Cena vstupného od 18:00 byla na jednoho dospělého 230,-. Aquapark je zařízený a vyzdobený spíše pro děti. Pro dospělé je spíše saunový svět a vířivky, kde jsme se s přítelem maximálně zrelaxovali. Velice zajímavá byla laserová show. Po ní jsme se už odebrali do sprchy a společné šatny. Společné šatny se mi ve všech možných lázních a aquaparcích vůbec nelíbí. 

 

Následně jsme jeli na hotel. Byli jsme po celém dni strašně unavení. Pomale ještě v kalhotách jsme spadli do postele a spali až do rána. 
 
Snídaně v hotelu Valdštejn byla skromná, na to v jaké cenové relaci měli jídelníček. I přesto jsme se nadlábli, sbalili věci a opustili hotel.
V dopoledních hodinách nám počasí moc nepřálo. Měli jsme v plánu výšlap na Ještěd. Plány jsme museli upravit a tak jsme zašli do místního Dino parku. Cena vstupného činila 150,- na jednoho dospělého. Expozice byla hezčí než u nás na Moravě.  
 
 
 
 
Počasí se stále moc nelepšilo. Na všechny kopečky bylo krásně vidět jen na Ještěd vůbec 🙁 Už jsem se bála, že tam nakonec ani nepůjdeme. Při našem rozhodování nám vyhládlo. Zapnula jsem Google a našla nejbližší restauraci.  Našlo mě to hotel a restauraci Petra. Tak jsme do ní zavítali. Ceny byly přijatelné a jídlo bylo dobré.   
 
 
S plnými pupky jsme smutně koukali na kopec zalitý mraky. Neodradilo nás to. Autem jsme se vydali na parkoviště u chaty Ještědka skoro na Ještědu. Parkování bylo placené, stálo 100,-. Nám to ale nevadilo. Když jsme totiž vystoupili z auta dělalo se konečně krásné počasí a my jsme viděli na špičku Ještědu. Byla jsem strašně šťastná, protože odjet z Liberce bez vyhlídky z Ještědu se mi opravdu nechtělo. Všechno se obrátilo a výhled na Ještědu byl krásný. Však posuďte sami…
 
 
 
 
 
 
Chceš vidět více z našeho výletu? tak mrkni na VIDEO
 
 

0 Comments

  1. Ahojky, když jsi psala na agregatoru.cz, že se ti načetl článek hned jsem si ho rozklikla a bylo to příjemné překvapení.Navštěva Liberce!Pro mě jako liberečáka zajímavé čtení – vidět Liberec z jiného úhlu. 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.