Zdravím, dnes tu mám pro vás článek za desátý měsíc života naší princezny. Desátý měsíc jsme si náramně užili. Nejen, že Linduš udělala zase pokroky, ale byly vánoce a my si je užili jako rodina. Bylo to úplně jiné, bylo to prostě krásné.

Když už se bavíme o pokrocích, které Linduš udělala, tak tu máme jeden veliký, co veliký, obří pokrok a to ten, že se začala stavět a chodit okolo nábytku. Takže všechno v její výšce se muselo odklidit, protože jinak to lítalo k zemi.

Taky už papá větší kusy, tudíž oběd už nemusí být rozmixovaný na kaši. Na svačinku papá ovoce po kusech nebo třeba kostičky chleba s máslem.

V desátém měsíci byla také lékařská prohlídka, kde se paní doktorka zděsila, že na naší Lindušku už nemá tabulky. Musela se totiž podívat do tabulky pro děti 18 měsíců a víc. Naše Linduška totiž v 10. měsících váží 13,5 kila a měří 82 cm. Takže nejen, že je to buřtík ale taky je to dlouhán. Sní všechno, co jí přijde pod ručičky. Je hodně ukecaná a občas z ní vypadne něco jako bába, baf baf, bác, ham a mňam.

K tomu jejímu mňam, mňam se váže malý příběh ze štědrého dne. Kdy jsme všichni tři usedli ke štědrovečernímu stolu. Povečeřeli řízek s bramborovým salátem (řízek, protože ani jeden nemáme rádi kapra). Linduška měla své vlastní menu. Bramborový sálat s bílým jogurtem a pečeného lososa. Když už jsme povečeřeli, tak jsme si tradičně rozkrojili jablko, jestli tam máme krásnou hvězdičku plnou jadérek. No a zde to začíná! Linduška čapla půl jablka a zakousla se do něj. Mňam, mňam. Samozřejmě ho nechtěla dát z ruky a tak jsme šli s jablkem rozbalovat dárky. Rozsvícený stromeček nezájem, první dárek nezájem, druhý dárek nezájem. No a takto bych mohla pokračovat dál a dál. Lindušce prostě stačilo jablko, takže ty krásné dárky ji absolutně nezajímaly. Byla jsme zklamaná, teď už se tomu ale směju a vím, že příští rok už to budou ty pravé vánoce, kdy bude šklubat papír z dárečků a bude z nich mít radost.

.. a nakonec tady máte pár veselých fotek z našeho domácího focení na samospoušť.

Mějte se krásně, milujte se a množte se Š.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.