Zdravím, už je to nějakou chvíli, co měla naše princezna 5. měsíců a tak je na čase si to zase shrnout a napsat o tom článek.

První den počínající pátý měsíc jsme začali princezně podávat i příkrmy. Začínali jsme mrkvičkou a to přesně 3 lžičkami. Jak víte, naše Linduška je velký žrout, takže jídlo na lžičce jí nedělalo vůbec takový problém, jako jsme si mysleli. První den to honila jazykem na všechny směry, ale nakonec se jí to podařilo polknout. Další dny to šlo už samo. Asi po 3 dnech, už spapala celou tu malou skleničku. A tak jsme se postupně vrhali na další chutě. Jestli si to dobře pamatuji, tak následovala dýně, hrášek a poté už jsme zeleninu začali mixovat. Například batáty s mrkví nebo třeba batáty s mrkví a hráškem. Zhruba po 14 dnech jsme začali do příkrmu dávat i maso. A to hovězí a králíka. Od té doby není naše Linduška princezna ale buřtík, protože sní cca 200 ml příkrmu.

Zhruba v půlce měsíce jsme nechali Lindušce nastřelit naušničky a tak už vypadá jako správka velká slečna.

Určitě jsem nemůžu zapomenout napsat, že Linduška musela podstoupit vyšetření na kardiu. A to proto, že jí neustále zmodrávalo místo okolo pusiny. Naší p. doktorkou jsme byli vysláni do nemocnice v Boskovicích na vyšetření, ovšem já si našla na internetu špičkového dětského kardiologa z Brna a tak jsme Lindušku objednali k němu do Brna. Pan doktor byl velmi milý a vše nám krásně a polopaticky vysvětlil. Vysvětlil nám, že je vše v pořádku, že je tam jen malý zádrhel a ten zkontroluje až za 3 roky. Do té doby by to mělo být všechno ok a když ne pak se to teprve bude řešit. Uklidnil nás, že to dítě nějak neohrožuje, že jediné, co nebude moci dělat v dospělosti je hloubkové potápění, že jinak to nemá na funkci žádný vliv. To nás uklidnilo a jeli jsme s radostí domů.

Tady přidávám pár fotek z našeho home-ateliéru. Mějte se krásně a ahoj Š.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.