Zdravím vás zase po delší době s článkem z deníku miminka za 8. měsíc. Tento měsíc byl zase o něco víc aktivnější než ten minulý. Byli jsme s Linduškou na týdenním pobytu s plaváčkem, což znamená, že se Linduš učila plavat, ale o tomto pobytu vám napíši samostatný článek. Také už to není ta líná prdela a já už si na tu stojí taky moc nesednu. Hahaha.

Na začátku osmého měsíce jsem slavila narozeniny a dostala jsem od Lindušky ten nejkrásnější dárek. Byl to zoubek. Tak dlouho jsem čekala na to až se Lindušce vyklube první zoubek. Furt jsem jí lezla do pusinky a cinkala lžičkou, zda ho nenajdu, ale že čekala až na moje narozeniny to mě dostalo. No co vám budu vykládat, dohnalo mě to k slzám.

..a tak když už jsem našla tak zoubek, tak jsme začali s metodou BWL. Kdo neví, co to je, tak je to krmení způsobem, že dáváte dítěti jídlo po kousek do ručičky a ono se samo popere s tím, jak to sníst. My začali s okurkou, jablíčkem a banánem (banán je sice měkký ale hrozně klouže – nedoporučuju!!).

Další novinku, co pro vás máme je ta, že Linduš začala pérovat. Za týden už lezla a pár dní na to si sama sedla. Tudíž opravdu už není to malé miminko, které kam jsem položila, tak tam jsem ho i našla. Dokáže si už sama hrát. Doleze si pro co potřebuje, sedne si a hraje si sama. Přesně tohle jsem si přála, aby jsem měla více času na domácnost a i na sebe.

Také jsme byli na 8. měsíční kontrole, kde jsem se zděsila když Lindušku zvážili. Linduška totiž váží 12 kilo. Ano, v 8. měsících váží 12 kilo a 78 cm, což je váha tak ročního dítěte. Paní doktorka nám na to už ani nic neříká. Hahaha.

Jinak je Linduška zdravá. Stále a pořád usměvavá. Snad jen s více pohybem, více pádů (pádem myslím, že se převalí, když leze nebo když sedí), to pak chviličku mrčí, ale poté je to zase naše sluníčko.

..a tady pár fotek, co jsme ještě stihli v tom krásném letošním podzimu.

Mějte se krásně, milujte se a množte se Š.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.