Zdravím, rozhodla jsem se psát deník mého miminka, tak jak byl těhotenský deník. Rozhodla jsem se tak proto, že těhotenský deník měl velké ohlasy a hodně se vám líbil. Deník miminka bude o tom, jak naše Linduška roste a jaké dělá pokroky.

Linduška má za sebou první měsíc svého života a hlasitým řevem nám to dává každý den najevo.

Linduška vykoukla na svět 1.3.2018, vážila 3930g (váhový odhad byl 3300g) a měřila 52cm. Narodila se jako pořádná baba, žádný malý kůzlátko.

Její první dny života byly náročné, jelikož měla novorozeneckou žloutenku, tak hodně spinkala a na kojení jsem ji musela budit. Budit takové malé miminko bylo někdy velmi náročné. Někdy jsem ji budila i 40 minut, což bylo opravdu vyčerpávající. Se žloutenkou jsme bojovali necelé 3 týdny a bylo poznat, jak se každým dnem lepší a lepší, jak je více aktivní a jak se sama budí, když má hlad.

Kvůli žloutence jsme začali později se cvičením nebo-li s pasením koníčků, ale i tak to zvládá dobře a její snahu jako matka velmi oceňuji. Když Lindušku položíme na bříško a zvedne hlavičku, vždy se něčemu hrozně diví..

Jako další, co musím určitě zmínit, je bolení bříška. Linduška docela hodně trpí na bolení bříška. Na to nám pomáhají kapičky SAB SIMPLEX. Taky jsme zjistili, že bolení bříška jí způsobovaly kapičky Vigantolu, což je vitamín D a tak jsme koupili jiné a to BABY-D a bolení bříška je už mírnější.

Aby tento článek nebyl jen o trablech, tak mám pro vás ukázku profi fotek z našeho newborn focení které trvalo cca 4 hodiny, protože Linduška nám absolutně nespolupracovala. Musím ale uznat, že i přesto se fotečky moc povedly. No co říkáte?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.