Ahojky, dnes tu mám opět další článek ze série deník miminka.

Linduška už je tu s námi celý čtyři měsíce. Po celou dobu nám rozdává radost a je pro tu nás a my pro ni.  Je to zvláštní, ale úžasný být rodičem. Jak vás zahřeje u srdíčka, když se povede něco nového, jako například první pasení koníků, hlasitý smích a podobně. Nebo naopak. Jak vás bolí u srdce, když vaše miminko pláče a vy nevíte proč a jak mu máte pomoci. Nebo to víte, ale nemůže s tím moc udělat. Když víte, že je to nutnost.

Tím se dostávám k hlavnímu tématu toho měsíce a to očkování. Byl to pro nás obě hodně silný zážitek. Když p. doktorka přišla a v rukách držela dvě injekce, začalo mě polívat horko. Sestřička chytla Lindušce pevně obě nožičky a já jsem musela na Lindušku mluvit a držet jí ručičky. Po té to přišlo! Začala strašně moc plakat a dostala dvě včeličky a to Hexu a Prevenar. Hexa je povinná vakcína proti 6 závažným nemocem jako je černý kašel, dětská přenosná obrna, záškrt, žloutenka typu B, Hib a tetanus. Navíc jsme nechali očkovat Prevenar 13, který pomáhá chránit proti 13 sérotypům pneumokoka. Dále se očkuje proti rota-virům, ale toto očkování jsme nedávali.

Poté jsme museli čekat v čekárně cca 15 minut. Totu dobu Linduška celou proplakala, potom usnula a všechno zlé bylo pryč. Doma jsem Lindušce dala na vpichy studený zábal z tvarohu a masírovala jsem celé nožky a taky hlídala teplotu. Naštěstí vše proběhlo v pořádku. Linduška neměla horečku a ani nebyla nijak protivná. Spinkala jako normálně i nožičkama mohla kopat a nic jí nikde nebolelo. Je to moje statečná holčička.

Když už píšu o tom kopání, tak zde musím zaznamenat i to, že je naše princezna čím dál víc živější a rychlejší. nejen, že kope nožičkama, jako by chtěla někam utéct, ale také si už krásně předává hračky z ručky do ručky. Párkrát se jí už podařilo se otočit z pasení koníku na záda, ale ze zad na bříško ještě na ne. Na to je princezna Linda líná. Ha Ha Ha.

Dále jsme v tomto měsíci byli pozvaní na vítání občánků. Kde byla Linduška přivítána mezi občané naší obce společně s dvěma dalšími dětmi narozenými ve stejném měsíce. Což je pěkná shoda, když naše obce má cca 250 obyvatel. Lindušce se vítání občánků líbilo. Líbily se jí děti, které tam zpívaly a říkaly básničky. Celou dobu se usmívala a vískala radostí.

Co se týče váhy naší princezny Lindy, tak je to pěkná tíha. Linduška už totiž váží přes 9 kilo a tak jsme jí museli pořídit novou autosedačku, protože vajíčko je pouze do 9 kilo. Jo hold je naše Linduška jedlík a za chvíli sní i maminku a tatínka.

.. a to by bylo pro tento měsíc vše. Mějte se krásně. Milujte se a množte se. Ahoj Š.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.