Zdravím, dnes bych vám chtěla ukázat jednoduchý test potravinové intolerance, který si můžete udělat sami doma z kapky krve. Díky společnosti food detective jsem měla možnost si vyzkoušet tento test a tak zjistit, na co mám intoleranci. Já už delší dobu vím, že mám intoleranci na kravské mléko a tak mě zajímalo, zda to tento test potvrdí a nebo mi ukáže něco jiného. Jak vidíte už z názvu, tak test potvrdil intoleranci na kravské mléko a také zjistil, že nejen kravské mléko dělá mému tělu neplechu.

V balíčku na test potravinové intolerance jsem našla různé roztoky a věci potřebné k testu. Dále návod a knihu Průvodce potravinovými intolerancemi, která je velmi zajímavá. Najdete v ní rady a tipy. Například jak se vyhnout nebo čím nahradit danou potravinu. U každé intolerance naleznete také pár receptů.

Test vypadá složitě, ale složitý vůbec není. Na provedení testu potřebujete cca 1 hodinu. Délka testu je ovlivněna čekáním na působení roztoku a abyste si dokázali představit jak se test dělá, rozhodla jsem se, že vám ukážu jak test provádím na sobě.

Jako první jsem si umyla ruce teplou vodou, aby se mi prsty prokrvily a tekla mi snadněji krev. Poté jsem prst očistila dezinfekčním ubrouskem, píchla se do prstu a krev nasála do pipety, až po černou rysku. Prst jsem poté zalepila, aby mi krev nekapala po stolečku.

Obsah pipety jsem vymáčkla do roztoku A, protřepala a nalila na testovací podložku tak, aby bylo dno neboli všechny kroužky pokryté roztokem. Poté jsem to nechala 20 minut působit. Po 20 minutách jsem obsah vylila a třikrát propláchla promývacím roztokem neboli roztokem D.

Poté jsem na testovací podložku nalila roztok B a nechala působit 10 minut. Po uplynutí 10 minut jsem opět vypláchla třikrát roztokem D.

Jako poslední jsem na podložku nalila roztok C a nechala působit 2 minuty. Vylila a opět vypláchla roztokem D. Hned po vylití se začali zbarvovat kroužky. Kroužky 47 a 48 jsou kontrolní. Kroužek číslo 47 musí zůstat bílí a kroužek 48 silně zabarvený, jen tak se pozná zdali test proběhl správně. Jak vidíte mně se lehce zabarvily kroužky číslo 2, 8 a 14 a silně kroužek číslo 13. Tudíž mně test zjistil lehkou intoleranci na pšenici, mandle a vejce a silnou intoleranci na kravské mléko.

Tak to byl celý test. Pokud vás test zaujal a měli byste o něj zájem můžete navštívit stránku fooddetective, kde se dozvíte více nebo kde si můžete test zakoupit.

Za mě bych test určitě doporučila. Hlavně těm, co ví, že je někdy po jídle trápí žaludek. Určitě je dobré vědět čemu se vyhnout, aby člověk zbytečně netrpěl. Například já po mléčných výrobcích trpěla dost. Po jogurtu nebo mléku jsem i 10 hodin v křečích s tlakem na žaludek. A to opravdu nepřejete ani nejhoršímu nepříteli.

…takže si dělejme život lehčí a mějme krásně

ahoj Š.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.