Všechny maminky určitě ví o čem je řeč. Aniball je zdravotnická pomůcka pro lehčí porod. Slouží k posílení pánevního dna, což by mělo zamezit natrhnutí nebo nastřihnutí hráze. Také by to mělo posílit mysl a naučit vědomě uvolňovat svaly pánevního dna a tak se naučit správné dýchání a vypuzování. Může se použít i na zpevnění pánevního dna po porodu.

Aniball je silikonový balónek a pumpičkou, kterou balónek nafukujete na požadovanou velikost a následně vypuzujete (vytlačujete) ven, jakoby jste vypuzovaly (tlačily) ven hlavičku miminka.

O aniballu jsem slyšela od kamarádky, která si ho moc vychvalovala a které aniball hodně pomohl. Na její doporučení, jsem si vyhledala na internetu mnoho článků a diskuzí o aniballu. Najdete v nich hodně pozitivních, ale i negativních slov. Já se těmi negativními nenechala zastrašit a aniball jsem si pořídila.

Začala jsem ho používat po ukončeném 35. týdnu těhotenství.

První zavedení balónku je velmi náročné. Měla jsem problém balónek do sebe vůbec dostat. (Lépe to jde, když je balónek trošku nafouklý, aby držel tvar a pěkně tam vklouzl). Na první pokus se mi podařilo balónek ze sebe dostat s mírami 21 cm. Při každém dalším cvičení se mi dařilo zvýšit o 1 až 2 cm. Pravdou je, že jsem necvičila s aniballem pravidelně. Cvičila jsem tak jednou za 3 až 5 dní a proto se mi podařilo nacvičit pouhých 28 cm. (Obvod hlavičky miminka je cca 34 cm a výš). Naučila jsem se správnému dýchání a hlavně jsem se naučila vnímat svoje tělo.

Osobně nevím zda mně aniball pomohl nebo ne, ale určitě vím, že bych ho doporučila všem. Hlavně těm, co se porodu bojí. Já se natrhnutí hráze nevyhnula, protože můj porod byl velmi rychlý a malá byla větší než se očekávalo. Kdo ví, třeba bych bez aniballu dopadla ještě hůř. Aniball mně pomohl hlavně po psychické stránce. Díky cvičení s aniballem jsem věděla, jak mám tlačit (vypuzovat) a taky jak mám dýchat.

Aniball určitě nevyhazuji. Nechám si ho pro druhé těhotenství, abych si mohla zase natrénovat nějaké centimetry.

Mějte se krásně a doufám, že budoucím maminkám, které o aniballu uvažují, tento článek pomůže.

Ahoj Š.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.