A jsem tu zas! Je úterý a jak to tak v úterý bývá, na mém blogu vychází další článek. Dnes to bude o návštěvě muzea Laurina a Klementa. Je to muzeum škodovky.
 Muzeum škoda založili Laurin a Klement v Mladé Boleslavi. Nachází se v dřívějších výrobních halách. Hned vedle jsou nynější haly, kde výroba značky škoda pokračuje. Prohlídka muzea bez průvodce stojí 70 korun. S průvodcem je cena dražší a to 100 korun. Prohlídka s průvodcem musí být domluvená dopředu, protože zde máte možnost navštívit i nové výrobní haly. My jsme prohlídku s průvodcem neměli, protože výlet do muzea jsme plánovali pouze den předem.
V muzeu byli opravdu historické, krásné auta. Motorky, kola a ani motory do letadel nechyběli. U každého auta, byl stojan s popiskem…KDY, KDE, CO a JAK…
Nacházeli se zde i auta, které se našli ve stodolách, které propůjčili nebo prodali majitelé těchto vozů místnímu muzeu.
 
Nechyběla ani verze nejnovějšího auta.
Co mě v muzeu chybělo, byla Felicie. Byli tam auta typu Forman, Favorit, Octavie, ale ani jedna Felicie.
V prvním patře se nachází místnost pro aktuální výstavy, kde jsme zastihli výstavu pana Davida Černého s výstavou Český betlém.
Tak jako všude, kde je mají, jsme se koupili pamětní minci. Tím přibila další do sbírky.
Doufám, že se vám článek líbil a že máte rádi tento formát článků. Mějte se krásně Š.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.