Ahojky, jak už v názvu je psáno, vydali jsme se jako rodina na třídenní výlet, neboli malou dovolenou okolo Zlína. Počasí nám přálo až moc a tak jsme nemohli navštívit všechno, co jsme chtěli. Bylo totiž takové vedro, že jsme nemohli dýchat ani mi natož Linda.

Asi začnu ubytováním. Ubytovaní jsme byli v málem hotelu Sirákov kousek od Zlína. Ubytování jsme měli na dvě noci s polopenzí, kde byla snídaně formou rautu a na večeři byl výběr z deseti jídel + polévka. Personál byl velmi příjemný a toto ubytování mohu jenom doporučit.

První den jsme se vydali do květné zahrady v Kroměříži. Zaparkovali jsme hned u vstupu do květné zahrady a to zadarmo. Poté jsme zaplatily 80 korun na osobu za vstup do květné zahrady, což se nám teda zdálo hodně předražený. Květná zahrada připomíná labyrint, protože všude kolem cest rostou vysoké keře a stromy, které zastřihávají do obdelníkových tvarů. Tudíž výborný tip na výlet v horkých letních dnech, což jsme ocenili i my. Byla to krásná procházka ve stínu, kde jsme objevovali sochy, fontány a také tu květnou zahradu. Květné ornamenty jsou jen v jedné třetině zahrady a jde se na ni podívat i shora z kolonády. Odkud je to krásná podívaná.

Poté jsme se chtěli jet podívat na zámek a do hřebčína v Napajedlech, ale bohužel měli zavřeno. Linda už měla hlad a tak jsme museli najít něco, kde jsme Lindě ohřáli jídlo. A taky že našli a to v místní knihovně. Takže kdyby jste nevěděli, kde ohřát prckovi jídlo, ohřejí vám to zkrátka všude.

Linda se nadlábla a jelo se dál. Kousek od našeho ubytování jsme objevili přírodní koupání, kde jsme se vykoupali a zchladili se po tom dnu ve vyhřátém autě. Bylo to přírodní koupání, kde mohli i psi, takže snad každá skupinka lidí tam byla se psem.

Ten den už se nic zvláštního nedělo.

V příštím článku se můžete těšit na následující den, kde jsme navštívili ZOO Zlín.

Mějte se krásně a ahoj Š.

 

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.