Zdravím, dnes jsem vám sepsala pár vět, jaký byl můj pobyt na šestinedělí. Plány byly jasné. Zaplatím si nadstandard jak u porodu, tak na šestinedělí. Nevyšlo to! Nadstandardní porodní box byl obsazený, za což jsem teď zpětně ráda, protože bych ho vůbec nevyužila. Na WC jsem byla jen jednou a na televizi jsem se opravdu dívat nestihla (WC a sprcha je na chodbě, jen na nadstandardu je na pokoji). Jelikož byl zákaz návštěv, chtěla jsem nadstandardní pokoj i na šestinedělí, kam můžou návštěvy i přes zákaz a kde je lepší nebo spíš nějaké vybavení.

Byla jsem na pokoji s dvěma lůžky. Pokoj byl malý a jeho vybavenost nulová, prostě jen postel, noční stolek, skříň, přebalovací pult a umyvadlo. Takže když mi pak odnesli malou a byl ten zákaz návštěv, přišla jsem si jako ve vězení.

První noc si nechali maličkou na novorozeneckém oddělení, abych si odpočinula, nabrala síly a mohla se o ni naplno starat. Nosili mě ji jen na kojení. Brzy ráno ji donesli a už jsme byli jenom spolu.

Co se týče personálu nemocnice, tak jsem byla velmi mile překvapená. Ať to byli sestřičky z šestinedělí, tak i sestřičky z novorozeneckého oddělení byly fajn. Pomohly, poradily a poslední dva dny mi byly velkou oporou.

Proč píšu poslední dva dny?? Naše malinká se nevyhnula novorozenecké žloutence a tak ji daly na fototerapii, což pro mě bylo ještě větší utrpení, než ten zákaz návštěv. Vím, že to nebolí a pro ni to bylo jedině dobře, jenže pro novopečenou maminku se splašenýma hormonama a se zákazem návštěv to bylo nad moje síly. S přítelem jsme na sobě hodně závislý, takže si dovedete představit, co to pro mě muselo být, vydržet těch 6 dlouhých dní.

S hygienou, úklidem a výměnou prádla si nemocnice vedla dobře. Nebyl žádný problém, když jsme potřebovali něco vyměnit. Ať už povlečení, prostěradlo a nebo novorozenecké oblečení. Uklízecí četa nás na pokoji navštěvovala 2x denně. Pokaždé utřela stolky, umyvadlo i zem. Vynesla odpadky a někdy si s námi i povídala.

Co se týče stravování, tak to nebyla až taková katastrofa. Tedy až na dvě výjimky. První byla ta, že mám intoleranci na kravské mléko a oni mi jednou dali máslo na snídaní a na večeři jsem ho nedostala nebo jsem dostala tvrdý sýr ale máslo ne. Tudíž, že by respektovali nějaké diety se moc říct nedá. Druhou výjimkou byla opět dieta. Dostala jsem docela dobrý oběd, bohužel nedostala jsem k němu příbor, jako vtipný mně to moc nepřišlo.

Celkově bych porodnici v Boskovicích doporučila. Mějte se krásně Š.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.