Ahoj, dnes jsem tu pro vás s článkem z přírody krásných Prachovských skal, aneb jak jsem překonala svůj strach z úzkého prostoru.
Prachovské skály jsem do teď znala jen z rodinného filmy „Jak dostat tatínka do polepšovny“  s písničkou od Ivana Mládka, co bychom se báli na Prachovské skály dudlaj dudlaj da. Teď ve svých 24 letech jsem se na Prachovské skály mohla konečně podívat osobně. 
Prachovské skály jsou skalní, pískovcové útvary různých tvarů, rozložené na ploše 6 km. Je to přírodní rezervace a je součástí CHKO Český ráj. Co nás zarazilo je, že v přírodní rezervaci se platí vstupné a to 70 korun. K tomu jsme ještě museli zaplatit parkovné 80 korun, tudíž nás procházka přírodní rezervací vyšla na 220 korun. Což není moc, ale proč platit za procházku přírodou??
Na procházku jsme se vydali od obce Prachov. Od horní pokladny jsme se vydali po červené značce a poté se přemístili na žlutou. První vyhlídka, kterou jsme potkali se jmenovala Křižkovského.
Ano, teď přichází moment, kdy jsem musela překonat svůj strach. Úzká chodbička mezi skalami, dlouhá asi 30 metrů. To byla moje smrt. Měla jsem na výběr? Mohli jsme se vrátit po stejné cestě k autu, ale to bychom neviděli nic dalšího. Nebo jít dlouhý okruh a nebo překonat svůj strach.
Vybrali jsme si tu třetí možnost a já jsem na sebe pyšná. Když jsem procházela tou úzkou chodbičkou, kde mi skály svíraly boky, měla jsem nahnáno. Rychlou chůzí jsem schody vyšlapala a musela se v půlce vyfotit. Když už překonávám svůj strach, tak ať je to zvěčněno.
 Následovala vyhlídka Míru a poté vyhlídka Český ráj, které se dříve říkalo Hraběnčina vyhlídka. Poté jsme se už vrátili k autu. Pro tento den, už jsme toho zažili dost a moje překonání strachu by už stejně nic nepřekonalo.
 Prachovské skály jsou krásné. Určitě bych se do nich znovu ráda podívala a obešla si i velký okruh. A co vy? Byli jste v Prachovských skalách? Jestli ne, tak se nezapomeňte řádně vybavit. Například by se vám mohl hodit turistický dalekholed, díky kterému si vychutnáte krásné výhledy po okolí nebo třeba outdoorový batoh a jiné vybavení do přírody. Abyste byli v pohodlí, připravení na nepřízeň počasí. Tak co? Jste vybaveni? Tak šup do přírody.
Ahoj Š.

3 Comments

  1. Osobne som tam ešte nebola ale podľa fotiek to tam vyzerá fakt skvelo. S manželom radi objavujeme nové miesta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.