Před čtyřmi lety jsme se s Tomim vydali na Vírskou přehradu, kde jsme spolu prožili náš první společný prvomájový den. Prošli jsme se po hrázi a políbili se pod rozkvetlou třešní. Letos tomu nebylo jinak, jen už jsme tam jeli ve třech nebo vlastně ve čtyřech, protože s námi byla i moje psí slečna Amy.

Vírská přehrada je vodní nádrž na pitnou vodu s vyhláškou hygienické ochrany prvního stupně. Kvůli tomu je lokalita nepřístupná k rekreaci a rybolovu. Povodí Moravy ale udělalo ústupek a kolem levého břehu udělali asfaltovou cestu sloužící jako cyklostezku, po které jsme se vydali i my s kočárkem.

Po zhruba jednom a půl kilometru je vyhlídka Kobylí skála, kde je krásný výhled na Vírskou přehradu.

My šli ovšem ještě dál. Možná by jsme došli až do Dalečína, ale zhruba po dalších dvou kilometrech zavanul z kočárku strašný puch a tak jsme se vrátili na vyhlídku, protože tam bylo odpočívadlo a mohla jsem tam naši princeznu přebalit.

Potom jsme se rozhodli, že se vrátíme do auta. Byl čas oběda a nejen Linduška, ale i my jsme měli hlad. Na oběd jsme hledali nějakou restauraci, kde by jsme mohli i se psem a tak jsme se zastavili v Sebranicích u Boskovic, kde jsme si sedli na zahrádku a pořádně se všichni nadlábli.

Doma jsme ještě zašli na procházku, abychom se mohli políbit pod rozkvetlou třešní. Rozkvetlou jsme bohužel už nenašli. Všechny třešně už byli odkvetlé, ale i tak jsme se políbili pod jediným květem, co jsme na třešni našli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.