Rakovické údolí je přírodní park, který se nachází v Drahanské vrchovině, nedaleko obce Račice. Patří mezi oblíbené lokality jarních výletů, protože zde rozkvétají ty nejhezčí květy, které u nás rostlinná říše nabízí. Patří mezi ně například fialově kvetoucí jaterníky, keříky lýkovců a krásné koberce bledulí. Jejich hojnost místy připomínají lokality Chebské u Nedvědice nebo Peklo u České Lípy, kam na ně chodí nespočet turistů.

My jsme se s Tomim a Linduškou vydali do Rakovického údolí první týden v dubnu. Byly totiž Velikonoce a my jsme hledali, kam bychom se mohli vydat na výlet s kočárkem.

Když jsme přijeli na místo, bylo na poli zaparkováno poměrně dost aut. Měli jsme strach, že si bledule bez zástupu lidí ani nevyfotíme, ale naštěstí se dav lidí hodně rozprostřel po cestě. Cesta k bledulím vede po asfaltové, téměř rovné silnici mezi poli. Až posledních cca 300 metrů je po nezpevněné cestě v lese a trošku do kopce, ale i tak to s kočárkem jde zvládnout. Od parkoviště k bledulím je to cca 3,5 kilometru,takže nic fyzicky ani časově náročného.

Nikdy v životě jsem tolik bledulí na jednom místě neviděla. Je to opravdu krása. Jen je smutné, že někteří lidé i přes zákazy po bledulích šlapou a nechodí po vyznačených cestičkách, protože fotka pro ně je víc než krásná příroda.

Všem se nám výlet na bledule moc líbil. Linduška ho celý prospala a my si užívali tu chvilku klidu, protože doma nám Linduška zlobí.

Mějte se krásně Š.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.