Konečně jsem se dokopala k tomu napsat článek o naší krátké, ale spontánní dovolené. Proč spontánní? Jeden večer, když jsme tak seděli s partou kámošů, tak Tomi (přítel) řekl, že za dva dny jedeme na dovču. Já kývla a tak jsme jeli. První destinací co Tomi vypustil z úst bylo Švýcarsko. Ovšem z toho jsem se snažila vykroutit. Švýcarsko bych totiž chtěla mít naplánované, abychom nic neprošvihli a proto jsem zvolila lepší destinaci a to Slovensko. Hory nás lákali oba, tak proč je nezkusit, když je máme kousek za hranicemi. A tak bylo jasno a za dva dny jsme už byli na cestě do Vysokých Tater.
 
 
Cesta nám trvala něco málo přes 4 hodiny. Jelikož jsem chtěli, aby tahle dovolená nebyla finančně náročná, nekupovali jsem si ani dálniční známku. Naše první zastávka byla v kempu ATC Liptovský Trnovec, neboli MARA Camping. Pěkný, udržovaný kemp s přijatelnou cenou za osobu na noc. Když jsem si postavili naše hnízdečko, vydali jsme se k vodě, kde jsem strávili celé odpoledne a kde jsme plánovali další den cesty. V noci byla obrovská bouřka. Měli jsme dokonce i strach. Ještě aby ne, když vyberu místo na stan pod stromem a hned u přívodu elektřiny. HAHAHA
 
 
Ráno jsme se nasnídali, sbalili všechny naše věci, nasedli do auta a vyrazili. První naše túra směřovala k Nízkým Tatrám. Kvačianská dolina a Demänovská ledová jeskyně byli našim dnešním cílem. Po cestě je hodně vyhlídkových míst, kde jsme zahlédli krásný kamenný útvar, který se nazývá Jánošíkova hlava. V Kvačianské dolině je mlýn a vodopád Zátoka.
 
 
Pří návštěvě ledové jeskyně jsme byli zaskočeni. Chtěli totiž 10 euro za foťák. Což z hlediska naší nízko-nákladové dovolené jsme prostě zaplatit nechtěli. Jeskyně byla krásná a obrovská. Jen škoda, že nemáme fotky. Něco málo jsem na tajňačku vyfotila, ale bohužel kvalita nikde.  
 
 
Když jsme se blížili k autu začalo pršet. A tak jsme se přesunuli do dalšího kempu, kde lišky dávaly dobrou noc. Nejen, že kemp nebyl moc udržovaný, nebyl v rovině a byl stejně drahý jako ten luxusní předtím, ale doslova mi liška dala dobrou noc. V noci jsem totiž chtěla vylézt ze stanu na záchod. Lezla jsem po čtyřech ze stanu a hele, kdo na mě koukal asi tak půl metru ode mne. Rozespalá a k smrti vystrašená jsem zaplula zpět do stanu, až se mi přestalo chtít i čůrat. Od té doby pořád opakuju, že ten kemp stál za prdlačku, že tam i lišky dávají dobrou noc.
 
Celý následující den jsme strávili na Štrbském plesu. Prošli jsme se po kamenité cestě k obrovskému vodopádu Skok, vyjeli lanovkou na horu Solisko a vyšlápli si její nejvyšší dostupný bod. Občerstvili se a prošli okolo jezírka. 
 
 
Večer jsme se vrátili do kempu Liptovský Trnovec a unavení, plní zážitků jsem šli spát. Jelikož ráno pršelo a mělo pršet celý den, rozhodli jsme se jet domů, i když jsme měli v plánu zůstat o den déle. 
 
 
Mimo fotky jsem se snažila i natáčet. Tady je malý sestřih. 
 
Doufám, že se vám článek líbil a zase příště ahoj  Š.

0 Comments

  1. Tam je nádherně 🙂
    Na Štrbském plesu jsme byli asi před pěti lety a bylo to tam super. letos jsme byli v Nízkých Tatrách, a když se koukám na fotografie, my jsme ty turistické hole zapomněli a hůře se chodilo po kamení, někde by se nám šikly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.