Zdravím, dnes tu pro vás mám tip na výlet do Brna a to na výstavu o legendární lodi Titanic. Ovšem musíte si pospíšit, protože tato výstava trvá jen do konce března tohoto roku, poté budou všechno odvezeno do Ameriky.

Prohlídka této výstavy nám zabrala cca 2 hodiny času a stála nás 600,- což je 300,- na osobu. Pozor! Na výstavu se nesmí s kočárkem, tudíž jsme si museli vzít na Lindušku nosítko.

Při vstupu jsme obdrželi palubní lístek s jménem pasažéra, který byl v roce 1912 na lodi Titanic. Na konci se dalo zjistit jestli jsme přežili nebo ne. Například já jsem byla 9 týdenní mimino, které bylo zachráněno na záchranném člunu číslo 10. Jmenovala jsem se Elizabeth Gladys Dean ,,Millvina“, která byla nejmladší pasažérkou. Tato žena byla nejdéle žijící člověk z Titanicu, protože umřela až v roce 2009.

Na výstavě jsou stovky originálních artefaktů, dobové dokumenty, peníze a výpovědi pasažérů. Hluk strojoven, osudný ledovec a mnoho dalšího.

Mě se výstava moc líbila. Už jen proto, že jsem nemusela číst všechno, ale poslouchala jsem Audio-nahrávky. Tudíž jsem měla dost času na prohlížení, focení a Lindušku a přesto jsem se dozvěděla hodně zajímavých informací.

Tady vám dám pár fotek, které jsem na výstavě pořídila. Kvalita fotek nic moc. Na celé výstavě je dramatické přítmí a nesmí se fotit s bleskem.

Tak doufám, že se vám můj tip na výlet líbil a že tam s radostí zavítáte. Mějte se krásně, cestujte a poznávejte svět. Ahoj Š.

One Comment

  1. tyjo, to je skvělý nápad s tím boarding pasem se jménem soby..jak se pak nakonec zjistí jak to s ní dopadlo! By mě zajímalo už jen to :)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.