TO NEJVĚTŠÍ RIZIKO MÁME ZASEBOU ANEB 4. MĚSÍC TĚHOTENSTVÍ

Ahojky, dnes tu mám článek, jak jsem proplula čtvrtým měsícem těhotenství. Žádné nevolnosti, žádná únava, zkrátka začalo bezproblémové období a já se mohla jen a jen radovat a užívat si těhotenství.
 

Konec třetího měsíce znamená, že riziko spontánního potratu je už minimální, že odeznívají nevolnosti a že jsme připravení podstoupit některá další vyšetření. Prvním vyšetřením byl velký odběr krve, kde bylo vše v pořádku a druhým vyšetřením byl prvotrimestrální screening. Prvotrimestrální screening je kombinace několika testů na zjištění rizika vrozených vývojových vad, který také dopadl dobře a odkud jsme si odnesli krásnou fotečku našeho vetřelce. Při tomto vyšetření je už možné zjistit pohlaví plodu. Bohužel, my jsme to štěstí neměli a náš malý vetřelec se nám ukázat nechtěl a tak pořád nevíme, co s sobě ukrývám, zda malého chytrého prince a nebo malou krásnou princeznu.
 
 
Za čtrnáct dní po prvotrimestrálním screeningu jsme navštívili moji gynekoložku, která se o nás stará a bude starat i nadále. Když viděla výsledky testů z krve a z prvotrimestrálního vyšetření, bylo vidět jakou má radost. Musím říct, že je to obrovská podpora, když s vámi i lékařka soucítí. Koukli jsme na ultrazvuk, poslechli srdíčko a udělali další fotečku. Ta se moc nevyvedla, protože vetřelec zrovna v bříšku válčil a vůbec ho nezajímalo, že ho pozorujeme.
Poté mě sestřička změřila tlak a vyšetřila moč tak jako pokaždé, když jdeme na kontrolu. Stoupla jsem na váhu. Áááá, sestřička s radostí řekla: „přibíráte dle plánů“ . Ha Ha Ha. Ve čtvrtém měsíci máme na váze o 2,5 kg víc, což jak jsem zjistila je dobré. Ani moc, ani málo.
 
Dalších čtrnáct dní jsem si jen užívala a čekala na první pohyby, které se ve čtvrtém měsíci nedostavily.
 
 
A tak si spolu proplouváme do dalšího měsíce, ale o tom zase příště. Tak ahoj Š. + malý vetřelec ♥

0 Comments

  1. tak to je paráda 🙂 je strasne hezke to tak cist, jak to pozitivni, mam se na co tesit. :))) verim ze tehotenstvi není vždy ruzove, pohodove, a často muze byt unavana a nevolnosti, ale urcite to vykompenzuje to jak se kazda zena tesi na sve dite

  2. Jé tak to moc gratuluju, jsem ráda, že jsem narazila na tvůj blog… Už máš teda hezké bříško 🙂
    Já jsem tedka ve 12. týdnu a prvotrimestrální screaning mě čeká teď ve středu, tak jsem na to zvědavá 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.