Ahojky, dnes tu mám článek, jak jsem proplula čtvrtým měsícem těhotenství. Žádné nevolnosti, žádná únava, zkrátka začalo bezproblémové období a já se mohla jen a jen radovat a užívat si těhotenství.
 

Konec třetího měsíce znamená, že riziko spontánního potratu je už minimální, že odeznívají nevolnosti a že jsme připravení podstoupit některá další vyšetření. Prvním vyšetřením byl velký odběr krve, kde bylo vše v pořádku a druhým vyšetřením byl prvotrimestrální screening. Prvotrimestrální screening je kombinace několika testů na zjištění rizika vrozených vývojových vad, který také dopadl dobře a odkud jsme si odnesli krásnou fotečku našeho vetřelce. Při tomto vyšetření je už možné zjistit pohlaví plodu. Bohužel, my jsme to štěstí neměli a náš malý vetřelec se nám ukázat nechtěl a tak pořád nevíme, co s sobě ukrývám, zda malého chytrého prince a nebo malou krásnou princeznu.
 
 
Za čtrnáct dní po prvotrimestrálním screeningu jsme navštívili moji gynekoložku, která se o nás stará a bude starat i nadále. Když viděla výsledky testů z krve a z prvotrimestrálního vyšetření, bylo vidět jakou má radost. Musím říct, že je to obrovská podpora, když s vámi i lékařka soucítí. Koukli jsme na ultrazvuk, poslechli srdíčko a udělali další fotečku. Ta se moc nevyvedla, protože vetřelec zrovna v bříšku válčil a vůbec ho nezajímalo, že ho pozorujeme.
Poté mě sestřička změřila tlak a vyšetřila moč tak jako pokaždé, když jdeme na kontrolu. Stoupla jsem na váhu. Áááá, sestřička s radostí řekla: „přibíráte dle plánů“ . Ha Ha Ha. Ve čtvrtém měsíci máme na váze o 2,5 kg víc, což jak jsem zjistila je dobré. Ani moc, ani málo.
 
Dalších čtrnáct dní jsem si jen užívala a čekala na první pohyby, které se ve čtvrtém měsíci nedostavily.
 
 
A tak si spolu proplouváme do dalšího měsíce, ale o tom zase příště. Tak ahoj Š. + malý vetřelec ♥

0 Comments

  1. tak to je paráda 🙂 je strasne hezke to tak cist, jak to pozitivni, mam se na co tesit. :))) verim ze tehotenstvi není vždy ruzove, pohodove, a často muze byt unavana a nevolnosti, ale urcite to vykompenzuje to jak se kazda zena tesi na sve dite

  2. děkuji..bříško už mám dost velké a nedovedu si představit, že bude ještě větší 😀
    a přeji hodně štěstí

  3. Jé tak to moc gratuluju, jsem ráda, že jsem narazila na tvůj blog… Už máš teda hezké bříško 🙂
    Já jsem tedka ve 12. týdnu a prvotrimestrální screaning mě čeká teď ve středu, tak jsem na to zvědavá 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.