Zdravím, dnes mám pro vás článek o našem málem tripu po Jižní Moravě. Na náš trip jsme se vydali ve čtvrtek ráno. Naší první zastávkou byla levandulová farma v obci Starovičky. Kam jsme se šli podívat na rozkvetlé levandulové pole a kam jsme šli udělat pár hezkých fotek. Vstup na levandulové pole je zpoplatněn a to 40,- na osobu. Není to hodně ale i tak nás to velice zaskočilo, protože jsme s tím nepočítali a nevzali si peníze. Ještě, že jsem měla v kapse na kočárku asi 110,- takže nám to stačilo a dokonce zbylo i na malou snítku levandule. Nedovedu si totiž představit, že jdu zase tu cestu od pole k autu (cca 2km) když peklo sluníčko a bylo neskutečný vedro.

Co se týče té snítky levandule, tak zrovna probíhal samo-sběr.

Potom jsme se jeli ubytovat do penzionu Živá Pálava v Klentnici. Kde jsme měli zajištěné ubytovaní na jednu noc. Cena za osobu na noc je cca 600,- (píši cca, protože cena se mění pokud jste na více nocí nebo podle termínu). Penzion je vybavený dětským koutkem, kam naše Linduška hned zamířila. Po ubytování jsme hned zamířili do bazénu, který se schovává ve dvoře.

Měli jsme dokonce domluvené i nějaké to vínko, ale pokud nejste domluvené nevadí to. Penzion nabízí službu, že si můžete jít do sklepa a vzít si na co máte chuť. Pouze najdete kóji s číslem pokoje a zadáte heslo, které nejdete napsané na pokoji. Což mně přijde jako super nadstandardní služba. Musím říct, že za mě a moji rodinu můžeme penzion vřele doporučit.

Ráno jsme se vydali na nedaleký hrad Děvičky. Auto jsme nechali na vyznačeném parkovišti (kousek od Klentnice) a s kočárkem jsme se vydali do kopce. Do kopce se jde ale jen kousek, poté je to skoro po rovince. Cesta k hradu je dlouhá cca 4 km. A jde to i s kočárkem a to až pod  hrad. Posledních asi 50 metrů se musí kočárek vynést. Ale za ten výhled to stojí!!

Libí se vám takové články? Jsou vám inspirací? Napište mi do komentářů.

Mějte se krásně, milujte se a množte Š.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.