VÝBAVIČKA PRO MIMINKO ANEB MŮJ SEZNAM, CO BUDEME POTŘEBOVAT

Ahojky, dnes bych vám chtěla sepsat pár věcí, dobře tak strašně moc věcí, které budeme potřebovat pro miminko. Článek bude rozdělen do sekce vycházky, spánek, přebalování, koupání, lékárna a ostatní. Sekci oblečení si necháme na samostatný článek. Tak jdeme na to.

♥ VYCHÁZKY

Jako první je to určitě kočárek a autosedačka. Tyto dvě věci patří do kategorie nejdražší z celé naší výbavičky. Na kočárek bude také samostatný článek, protože si myslím, že k němu mám co napsat. Určitě nesmí chybět pláštěnka na kočárek, deka, přebalovací taška, nebo-li taška na kočárek. Jelikož naše miminko by se mělo narodit v první polovině března a já počítám s tím, že bude ještě zima, tak nesmí chybět ani fusak a rukávník. Co máme pro naši princeznu je i fusak do autosedačky. Je to taková vymoženost, kterou nahradíte dekou.

 

♥ SPÁNEK

V sekci spánek je jasné, že nebude chybět postýlka, která byla druhá nejdražší věc z naší výbavičky. Do postýlky samozřejmě chránič matrace, povlečení, mantinely (v našem případě polštářky), peřinku a zavinovačku. Na co nesmím zapomenout je monitor dechu. Co není důležité, ale musím to mít je hnízdečko. Naopak, co nevím zda mám pořizovat, ale mám to v seznamu napsané je kolotoč nad postýlku a noční světlo.

♥ PŘEBALOVÁNÍ

K přebalovaní budeme používat komodu z ikei, na kterou jsme sehnali přebalovací desku od jedné paní přes aplikaci Let Go. Na přebalovací desku máme molitanovou přebalovací podložku. Dále koš na pleny a na prádlo. Jelikož budeme používat jednorázové pleny, tak nějakou zásobu velikosti 1 a 2, přebalovací jednorázové podložky a vlhčené ubrousky.

♥ KOUPÁNÍ

V sekci koupání je to jasné. Tam budeme potřebovat vaničku, podložku do vaničky (máme takovou tu molitanovou), teploměr na měření vody, žínku a houbičku, osušku, dětské mýdlo a olejíček (zatím jsem pořídila pro malou přírodní kosmetiku URIAGE).

♥ LÉKÁRNA

Do lékárny jsem zahrnula jak věci pro malou, tak i věci pro mě. Pro mě to jsou vložky do podprsenky, jednorázové kalhotky, poporodní vložky a jednorázové ručníky. Pro malou to jsou věci jako léky na horečku a na bolení bříška, líh na pupík, bepanthen a sudocream, teploměr, nůžky s kulatou špičkou, vatové tyčinky tlusté i obyčejné.

♥ OSTATNÍ

Do sekce ostatní jsem zahrnula věci ke krmení. K tomu patří noční košile na kojení (obyčejná noční košile na knoflíky), kojící podprsenka, látkové pleny (na utření papule, ublinknutí nebo pod hlavičku) a taky odsávačka mléka. Co není důležité, ale pro mě to bude velký pomocník je kojící polštář, který mi pomohl i v období těhotenství a to při hledání polohy na spaní. Přestože doufám, že budu plně kojit mám nakoupené láhve od Aventu, čištění na láhve i termoobal. Jako další, co jsem do této sekce zařadila jsou klipy na kočárek (na uchycení pleny nebo hračky), kousátka, hračky, dudlíky a klipy na dudlíky. Nesmí zde chybět ani prášek na praní, který je nutný a který už mám i vypotřebovaný.

A to bych řekla, že je asi všechno. Snad jsem na nic nezapomněla. Doufám, že tento článek pomůže nějakým budoucím maminkám v pořizování věcí. Mějte se krásně a zase u dalšího článku ahoj Š.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.