Ahojky, dnes bych vám chtěla sepsat pár věcí, dobře tak strašně moc věcí, které budeme potřebovat pro miminko. Článek bude rozdělen do sekce vycházky, spánek, přebalování, koupání, lékárna a ostatní. Sekci oblečení si necháme na samostatný článek. Tak jdeme na to.

♥ VYCHÁZKY

Jako první je to určitě kočárek a autosedačka. Tyto dvě věci patří do kategorie nejdražší z celé naší výbavičky. Na kočárek bude také samostatný článek, protože si myslím, že k němu mám co napsat. Určitě nesmí chybět pláštěnka na kočárek, deka, přebalovací taška, nebo-li taška na kočárek. Jelikož naše miminko by se mělo narodit v první polovině března a já počítám s tím, že bude ještě zima, tak nesmí chybět ani fusak a rukávník. Co máme pro naši princeznu je i fusak do autosedačky. Je to taková vymoženost, kterou nahradíte dekou.

 

♥ SPÁNEK

V sekci spánek je jasné, že nebude chybět postýlka, která byla druhá nejdražší věc z naší výbavičky. Do postýlky samozřejmě chránič matrace, povlečení, mantinely (v našem případě polštářky), peřinku a zavinovačku. Na co nesmím zapomenout je monitor dechu. Co není důležité, ale musím to mít je hnízdečko. Naopak, co nevím zda mám pořizovat, ale mám to v seznamu napsané je kolotoč nad postýlku a noční světlo.

♥ PŘEBALOVÁNÍ

K přebalovaní budeme používat komodu z ikei, na kterou jsme sehnali přebalovací desku od jedné paní přes aplikaci Let Go. Na přebalovací desku máme molitanovou přebalovací podložku. Dále koš na pleny a na prádlo. Jelikož budeme používat jednorázové pleny, tak nějakou zásobu velikosti 1 a 2, přebalovací jednorázové podložky a vlhčené ubrousky.

♥ KOUPÁNÍ

V sekci koupání je to jasné. Tam budeme potřebovat vaničku, podložku do vaničky (máme takovou tu molitanovou), teploměr na měření vody, žínku a houbičku, osušku, dětské mýdlo a olejíček (zatím jsem pořídila pro malou přírodní kosmetiku URIAGE).

♥ LÉKÁRNA

Do lékárny jsem zahrnula jak věci pro malou, tak i věci pro mě. Pro mě to jsou vložky do podprsenky, jednorázové kalhotky, poporodní vložky a jednorázové ručníky. Pro malou to jsou věci jako léky na horečku a na bolení bříška, líh na pupík, bepanthen a sudocream, teploměr, nůžky s kulatou špičkou, vatové tyčinky tlusté i obyčejné.

♥ OSTATNÍ

Do sekce ostatní jsem zahrnula věci ke krmení. K tomu patří noční košile na kojení (obyčejná noční košile na knoflíky), kojící podprsenka, látkové pleny (na utření papule, ublinknutí nebo pod hlavičku) a taky odsávačka mléka. Co není důležité, ale pro mě to bude velký pomocník je kojící polštář, který mi pomohl i v období těhotenství a to při hledání polohy na spaní. Přestože doufám, že budu plně kojit mám nakoupené láhve od Aventu, čištění na láhve i termoobal. Jako další, co jsem do této sekce zařadila jsou klipy na kočárek (na uchycení pleny nebo hračky), kousátka, hračky, dudlíky a klipy na dudlíky. Nesmí zde chybět ani prášek na praní, který je nutný a který už mám i vypotřebovaný.

A to bych řekla, že je asi všechno. Snad jsem na nic nezapomněla. Doufám, že tento článek pomůže nějakým budoucím maminkám v pořizování věcí. Mějte se krásně a zase u dalšího článku ahoj Š.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.