Ahoj, vítám tě u dnešního článku. Dnešní článek bude o tom, jak jsem si vysnila pobyt na zámku Loučeň. Můžeš tu objevit pár tipů na výlet, protože to pojmu trošku jako itinerář, neboli plán cesty.  
 
 
Asi si říkáš, proč zrovna zámek Loučeň? Je to proto, že jsem díky výzvě na blogerky.cz získala lístky na koncert skupiny Elán, který se na zámku Loučeň uskuteční. Jelikož bydlíme na jihu Moravy a cesta nám bude autem trvat přes 2,5 hodiny, rozhodli jsme se s přítelem, pojmout tento výlet, nejen jako jednodenní s koncertem kapely Elán, ale pořádně si to užít a porozhlídnout se i po okolí. 
 
 
Jako první zastávka, která je po cestě na mapě jasně vidět je Kutná hora. Kutná hora určitě stojí za zmínku. Jsou tam krásné památky, jako třeba chrám sv. Barbory nebo kostnice. Další zastávkou musí být Poděbrady. Mají tam krásnou kolonádu, jezero a určitě stojí za zmínku i květinové hodiny. Další a to už konečná zastávka je Loučeň.
 
 
Zámek Loučeň jsem objevila díky výzvě na blogerky.cz, kde mě vybraly a já získala vstupenky na koncert skupiny Elán, který se na zámku uskuteční 6.7.2017. Mohu také vyhrát romantické ubytovaní na dvě noci na zámku. Bože! To by bylo super, ale i kdybych nevyhrála nic se nemění. Mám už tento výlet do puntíku naplánovaný. 
Zámek Loučeň je romantickou barokní památkou. Místo dělané přímo pro nás. S přítelem se totiž nade všechno milujeme a rozhodli jsme se náš vztah posunout dál a to tak, abychom byli tři. Takže romantické ubytovaní na zámku je ideální místo, které má své kouzlo na to, aby nám pomohlo. 
 
 
Co bychom chtěli na zámku zažít je noční prohlídka. To ovšem u našeho termínu nepůjde. Večerní a noční prohlídky jsou každou poslední sobotu v měsíci, což nás teda mrzí. Denní prohlídky jsou každou hodinu, takže aspoň tohle nám nemůže utéct.
 
Nádech barokní romantiky, už jen z těch fotografií, je dokonalý. Na místě to musí být překrásné. Člověk by se hned vžil do té doby. Úplně nás vidím.
Jeden den bychom také chtěli projít všech 11 labyrintů a bludiště, které se nachází v zámeckém parku. Tři labyrinty a jedno bludiště mě zaujaly nejvíce. Kamenný labyrint, pískovcový labyrint, tisové bludiště a světelný labyrint, který se ovšem musí navštívit až po setmění.
V zámeckém parku je mnoho krásných míst, které rozhodně musíme navštívit.
Poslední, co nám nesmí neutéct, je koncert skupiny Elán a jejich romantické písničky. Toto všechno zní tak moc srdíčkově, že to nemůže být ani pravda. Tolik romantiky na jednom místě.
Jdu zavřít oči a snít o tom jaké to může být a jaké to bude.
Š.
Fotografie jsou ze stránky www.zámekloucen.cz

0 Comments

  1. Na Loučeň bych se moc ráda podívala! Celkově ta trasa vypadá zajímavě, zas mám další plán na výlet.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.