Ahoj, jsem tu s dalším článkem ze sekce Morava trip. Venku už se nám dělá pomale teploučko a tak začínáme jezdit na chatu na Nové Mlýny, kde rádi podnikáme výlety. Postupně zde poznáváme nová krásná místa, která stojí za to navštívit. Tímto článkem ti ukážu hned 3 krásná místa. Všechna tato místa se nacházejí v obci Zaječí a tak se dají zvládnout během jednoho dne.

 
 Na chatu jsme dorazili už v pátek odpoledne. Jelikož jsem byla utahaná z práce, chtěla jsem jediné a to jít k vodě. U vody, neboli u Novomlýnské nádrže, mě to nabíjí energií. Nic víc nemá takovou sílu jako západ slunce nad Novomlýnskou nádrží.
 
V sobotu ráno, teda spíše dopoledne, jsme plánovali náš výlet. Oběd se nám griloval nad rozžhaveným uhlí a tak jsme měli čas promyslet si kam vyrazíme.
 
 
Když jsme si nacpali pupky vyrazili jsme na výlet. Jako první jsme směřovali k Přítlucké hoře, kde na vrcholu stojí rozhledna Maják, která je vysoká 27,6m. Poskytuje tak výhled na Lednicko-Valtický areál, Pálavské vrchy, Bílé Karpaty, na moji oblíbenou Novomlýnskou nádrž a také na nedalekou rozhlednu Dalibor u vinařství U Kapličky (vinařství, kde se natáčeli Bobule a Vinaři). Rozhledna je dřevěná s ocelovými schody.
 
 
Výstup na rozhlednu nám nikdy nedělal problém. Ovšem na této rozhledně nám trošku problém dělal. Děravé schody do šestého poschodí mě i přítelovi dělaly problém. Nejen že se nám točila hlava, ale lehce se nám i zvedal žaludek. Jelikož je rozhledna poměrně vysoká, vítr s ní celkem kymácí, a tak to není úplně příjemný pocit.
Co se týče výhledu byl krásný i přesto, že nebylo tak krásné počasí.
 
 
Nedaleko od rozhledny stojí moc hezký kostel sv. Jana Křtitele. Upřímně je velmi zvláštně položený. Za kostelem je malý obecní hřbitov asi tak jako ve všech obcích a vedle něj základní škola. Není to divné? Okna ze základní školy míří přímo na hřbitov. To mě opravdu zarazilo, ale zpět ke kostelu. Je to gotický kostel postavený v roce 1508. V roce 1848 byl poničený požárem, a tak v původní podobě zůstal jen presbytář neboli kněžiště. Při opravách v roce 1912 byla nalezena tajná chodba a náhrobní kámen z roku 1585.
 
 
Přesně naproti kostelu, na druhém konci obce Zaječí, je kaplička sv. Floriána. Je tam krásné dřevěné posezení s ještě krásnějším výhledem na Pálavu a Nové Mlýny. Kaplička pochází z roku 1710 a je zasvěcena sv. Floriánovi, ochránci před ohněm. 
 
 
Jestli se ti tento článek líbil můžeš zanechat komentář a můžeš se těšit na další článek ze sekce Morava trip, která bude z Valtic kam máme namířeno příště.
 
 
Tak zase příště ahoj Š.

0 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.