Do Zoo Hodonín jsme se vydali, když jsme byli na víkend na chatě. Svítilo krásně sluníčko a my přemýšleli, kam vyrazit. Do zoo jsme vyjeli v 10 hodin dopoledne. To už bylo parkoviště pro zoo zaplněné a byla fronta u pokladny. Cena vstupného byla 130 korun za dospělého člověka a 80 korun za dítě do 15 let. Pes do této zoo nemůže, což mě docela naštvalo.

Zoo Hodonín patří k nejmenším v České republice a na Slovensku. Chová přibližně 800 kusů zvířat a to je cca 230 druhů. Mezi ty (pro mě) nejzajímavější patří, žralok, jaguár, lev, tygr, tamarín, velbloud a zebra.

Zoo je opravdu malinká. Při pomalé chůzi a zastávkou krmení divé zvěře (Lindušky), jsme zoo prošli cca za 2 hodiny. Zoo je na rovině, tudíž krásná procházka. Být místním, tak se chodím do zoo procházet skoro každý den.

V zoo mají i dětský koutek, v kterém jsou různé prolézačky, skákací hrad, trampolína a kolotoč, ale za peníze. Nechybí tam ani stánky s dobrotami a suvenýry. Po zoo naleznete i automaty na pamětní mince a tak jsme si koupili další do sbírky.

Sbíráte taky pamětní mince?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.